عنوان : توجه ویژه شهرداری به جایگاه معلولین و جانبازان
کد خبر : ۲۱۶۷
تاريخ :
 ۱۳۹۸/۰۳/۱۲ 
ساعت : ۱۲:۳۳:۴۳

امتیاز :  ۱.۰۰ |  مجموع :  ۱

 معلولیت یک پدیده بشری است که بنا به دلایلی فرد دچار آن شده که تمام یا قسمتی از فعالیتهای روزمره او را تحت تأثیر قرار داده و فرد قادر به انجام درست آنها نمی باشد. شرط اساسی برای پایدار نمودن جایگاه معلولین، درک و شناخت هرچه بیشترجایگاه آنهاست.

شناخت کم و کاستی های جامعه در جهت رفاه حال این عزیزان و تلاش برای برآورده نمودن آنها از اولویت ها می باشد که باید همه مسئولین تمام توان خود را در این زمینه به کار بندند.

شهرداری سرپل ذهاب نیزبه این موضوع بصورت ویژه پرداخته و با توجه به اینکه این شهر در مرحله بازسازی می باشد اقداماتی انجام گرفته و همچنین برنامه هایی در پیش رو دارد .

شهرداری سرپل ذهاب در راستای مناسب سازی محیط شهری جهت رفاه حال معلولین و جانبازان عزیز،  اخذ پروانه و پایان کار برای ساختمان های عمومی را منوط به رعایت ضوابط و مقررات شهرسازی و معماری برای این افراد نموده است .

از دیگر اقدامات شهرداری ایجاد رمپ در معابر و تقاطع - ایجاد نوار زرد با نشانگر های حسی - ایجاد سطوح شیب دار غیر لغزنده ،سخت و هموار -  ملزم نمودن ساختمان های عمومی، اداری و خدماتی به احداث آسانسور های قابل استفاده برای افراد معلول -  نصب سیستم های هشدار دهنده شنیداری و دیداری ولمسی و ایجاد سرویس های بهداشتی مناسب برای این افراد می باشد.بازگشت           چاپ چاپ         
 
5.1.0.0
V5.1.0.0